Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Suzni kanal

lura32

Imam bebu od 5 i po mjeseci. Nakon rodjenja primjeceno je da nesto nije u redu s ocima i isli smo kod okuliste koji je rekao da mu je zatvoren suzni kanal i da od toga stalne upale ociju i ostalo( krmelji, crvenilo isl). Preporuceno nam je da mu masiramo to podrucje. Medjutim i danas nakon sest mjeseci beba ima stalne upale ociju, suze mu ne mogu jos uvijek prolaziti u taj kanalic, sto izaziva stalne upale i crvenilo. Mislim da i unatoc tim vjezbicama nista se nije promijenilo. bebini kutevi ociju su gotovo svaki drugi dan crveni od suza koje ne mogu ici u taj kanalic nego sa starane ,pogotovo jer bebe uglavnom leze. Neznam vise ni s kojim kremama da to mazem jer mu je to stalno nadrazeno, u jutro cesto ni ne moze otvoriti okice od krmelja. To inace onda cistim sa kamilicom ali kako kazem, problem stalno ostaje.
Neki nam kazu da ce se to rijesiti samo od sebe, ali vidim da vec dugo ne prolazi.
Pa bih Vam bila zahvalna za Vase misljenje.
Lura!

Darko Richter, dr. med.

Treba otići do okuliste za djecu (Klaićeva, Sv. Duh, Rebro) jer očito to neće samo proći, a suzni se kanali mogu sondirati ili bužirati.