Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Temperatura

ReginaPhalange

Poštovani,
u par navrata kad bi mi sin imao neku respiratornu infekciju pojavljuje nam se situacija gdje mu čelo gori a toplomjer pokazuje tek malo povišenu temperaturu. Baterije su ok happy
Situacija od zadnje viroze: 2 dana visoke temperature (39), cijelo tijelo je vruće, spava razgolićen. 3. dan se osjeća bolje, kao da se oporavlja i temperatura lagano slabi, i dalje je razgolićen kad spava, na opip je užasno vruće čelo, a temperatura 37.4. Je li moguće da se tijelo pretjerano rashladi pa ta temperatura "ostane" samo u glavi? Teško mi je vjerovati toplomjeru jer on stenje u snu kad ima temperaturu, dakle znam da je tu a ne znam kolika je.
Muči me to jako jer ne znam trebam li dati antipiretik ili ne. Vjerovati toplomjeru ili ruci?
Unaprijed Vam hvala na odgovoru!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Vjerujte toplomjeru, katkada zbog visoke vrućice dolazi do poremećaja u periferoj cirkulaciji (npr ruke i noge budu ledene a vrućica bude oko 40 C).

ReginaPhalange

Poštovani,
puno Vam hvala na odgovoru!