Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

lice i solarij

tigrica

Postovana doktorice! Nisam znala na koju temu da uputim ovo pitanje.
Prije par mjeseci na obrazima mi se pojavilo crvenilo nalik alergiji.Bila sam kod dermatologice i prepisala mi je kremu rosselin( ako se tako zove) uglavnom krema je protiv crvenila. Nakon mjesec i pol koristenja mislim da mi se lice malo poboljsalo, nije vise tako jako crveno i ako se zacrveni to traje kratko vrijeme, a porpaceno je osjecajem zarenja na obrazima.
Koza mi je koristenjem te kreme ocito postala osjetljiva (prije sam imala mjesovitu kozu).
Isto tako prije sam isla na solarij jer kad odem na more odmah pocrvenim na suncu. Pa mi je to sluzilo kao dobra podloga. Pa mene sad zanjima dali mogu na solarije? Mislim prekrila bi si lice da nebi pocrvenilo i tko zna sto se desilo. Stvarno neznam sto da napravim i vec sam pomalo luda od tog svega sto mi se podesavalo na licu. Zahvaljujem!

Mr. sc. Jadranka Sokol, dr. med.

Poštovana!
Najprije trebaš dobru dijagnozu-dakle ponovi dermatološki pregled,a na solarij nemoj ići -dokazano je štetan!
Pozdrav!