Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Alergija ili ne , molim za savjet

pavlov

Molila bih vas postovani dr da mi odgovorite Da li ima odredjeno poslije koliko nakon uzimanja lijeka Antibiotik moze da se pojavi alergija,Kcerka mi se osula poslije 3 dana 6 sati nakon tablete.Dr nije siguran da li je alergija na antibiotik ili nesto drugo Pila je Cefuroxim 2 puta dnevno.Lijek su joj ukinuli ali da li ima alergiju na njega nista nisu rekli
Kad popijete tabletu poslije koliko se moze javiti alergija ili preosjetljivost da bi se posumnjalo da je na taj lijek
Hvala vam unaprijed

Darko Richter, dr. med.

Može se pojavitiodmah,a može i nakon 3-43 tjedna. Ali, to nisu uvijek alergije o kojima vi mislite da znate sve, jer ima 4 tipa alergijskih reakcija.

pavlov

Hvala vam puno.Mozete li mi samo reci sta dalje predlazete.Da li ima potrebe da se testira na taj antibiotik i da li je alergija poslije 6 sati od uzimanja lijeka moguca Ne bi da joj uskracujem antibiotik dalje u zivotu ako nisam sigurna d aje alergija bas na njega
Izvini i jos jednom hvala vam

Darko Richter, dr. med.

Tipferler u prošlom odgovoru: ne 3-43 tjedna, već 3-4 tjedna.
Najbolje da dijete pregleda alergolog i da vidi da li će ga testirati. Kožni test na antibiotik ne košta ništa, ako ga se zna napraviti.