Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

alergija na kolofonij

RRosa

Pozdrav happy
prije dva mjeseca isla sam na epikutano testiranje,koji je pokazao da imam jaku alergijsku reakciju na kolofonij.
Da li mi mozete reci nesto vise o tom sastojku?
najveci problem je dekorativna kozmetika,pa da li postoji neka linija kozmetike koja ne sadrzi taj kolofonij?
Unaprijed hvala happy

Darko Richter, dr. med.

O tome ste se već raspitali na dermatologiji gdje ste testirani.
Čemu ponavljati? Ili, zašto da ja vama tražim kozmetiku? To učinite sami, ili u suradnji s nekim s kime ste intimniji.
U čemu je problem pogledati u sve o kolofoniju u nekoj tražiliici?
Znam. U glagoljici. Kolofonij, pisan fonetski, ne prepoznaje se kao engleska riječ. Pa ću vam tu pomoći: colophony ili colophonium, a posebna engleska riječ je "rosin". To je inače smola iz bora.