Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

alergija na pelud-mišljenje

andjelak

Poštovani,

bili smo naručeni od proljeća kod Vas na pregled,ali nažalost niste nas Vi primili na obradu.Vaš kolega napravio je pregled našeg djeteta i poslao vaditi nalaze.

inače curica je alergična na pelud,prick test pokazao alergiju na travu i manje na ambroziju.Kao mala imala dermatitis u pregibu ruku i nogu,javljao bi se u 5-6 mjesecu do jeseni.Suprug i njegovi članovi obitelji svi su alergični na pelud trave i ambrozije, Unatrag 2 godine , dermatitis se smanjio,ali se pojavio kašalj.testiranjem IgE je bo povišen i dobili smo flixotide 2*1 potisak 125mg. Nažalost ove godine(5,6 mj) kašalj se pojačao,nije se smirio ni sa povećanom dozom flixotide 2*2 125 mg.Isto tako od kašlja zna povratiti i zan joj ići krv na nos .Zbog navedenog i u dogovoru s pedijatricom odlučili smo otići kod Vas na pregled da dobijemo još jedno mišljenje i adekvatnu terapiju te informaciju kada s njom započeti( do sada nam nitko nije rekao kada da počnemo )

Ovu su nalazi koji su danas stigli s Vašeg odjela KBC Zagreb.

IgE 782; daclylis glomerat veći od 100, ambrosia elatior 29,5;
proteini 75; IgG 9,06 IgA 1,00, IgM 2,58
albumin 55,3 %, albumin 41,5g/l; alfa1 globulin 5,1%, alfa 1glob. 3,8g/L, alfa 2 globulin 14,9%, alfa 2glob.11,2g/l,
bela globulini 10,8% i 8,1 g/L; Gama globulini 13,9% i 10.4 g/L, omjer A/G 1,24

Spirometrija je bila u redu.

Molim Vas Vaše mišljenje, koja terapija bi bila adekvatna i kada započeti s njome.

Unaprijed hvala i žao nam je što se nismo upoznali.

Darko Richter, dr. med.

Adekvatna terapija ovisi o točnoj dijagnozi. Alergija nije dijagnoza, već atribut kojipobliže označava dijagnozu, kao, npr., astmu, rinokonjunktivitis, urtikariju, itd. Ako ima astmu, što bi se moglo zaključii po flixotideu, onda se ne postavlja pitanje kada da započne terapiju, već se terapija započima na izlazu iz apoteke.
Ako hoćete, dođite na pregled u srijedu, prekosutra, u 12 h.
Samo mi to potvrdite (mail: bibice@live.com).

andjelak

Poštovani,

da li je potrebna nova uputnica ili je dovoljno da Vam se javimo na odjel??

Tijekom dana ću Vam na mail potvrditi da li dolazimo.

Hvala

Darko Richter, dr. med.

Treba uputnica.