Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Alergija-ocitanje nalaza

Zhorv

Djecaku starom 4 god.sredinom 6 mj.prosle godine pojavilo se crvenilo oko ociju koje je trajalo do sredine 7 mj.
Tretirano sa maxidex kapima i masti koje nisu nista pomogle.kako se pojavilo tako je i proslo.sada u 1 mj.opet isto reagirao.bili smo na okulistici i rekli su da je to aler.konjuktivitis i nista nisu dali od th.isto se samo povuklo.
Napravljena kompletna alerg.obrada no naruceni smo tek u 6 mj.na kontrolu.
Nalazi su sljedeci.
Prick test pokazao alergiju na psenicu,jaja,soju,derm.pter.,dlake psa,alternariu,k-metabisulfit.
Nakon toga radjen kozni test koji je nakon 48 h pokazao blagu reakciju na s,graminess,jecam,raz,kikiriki,vazelin i sodium glutamate a nakon 72 sata samo na jecam.
Ukige je 144,ast/asto <100,eozinofili 340
U obje stolice su nadjeni kaplj.neut.masti i skrobna zrnca.
Bris nosa uredan
S obzirom da smo naruceni tek u 6.mjesecu molim Vas da mi protimacite da li je to alergija i da li bi trebali ista od svega ovog izbjegavat.
Molim vas takodjer da mi.kazete da li je nalaz stolice uredan(dijete inace ima problema sa stolicom u smislu da po 2-dana ima zatvor)
Unaprijed zahvaljujem

Darko Richter, dr. med.

Prick test pokazao alergiju na psenicu,jaja,soju,derm.pter.,dlake psa,alternariu,k-metabisulfit.
Alergičan je na grinju iz kućne prašine, plijesan, dlaku psa i jaje. Nisam siguran da je ostalo relevantno. I, ima alergijski rinokonjunktivitis.