Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

asma

adjadj6

Poštovani dr.molim vaše mišljenje.Dijete je staro 3 godine.Imao bronhitis koji se javlja najčešče u proljeće.Rad alergo testa pokazao je alergiju na:dermatopho 3mm,dlake zivotinja 4mm,perje 3mm,vunu 3mm i amdroziju 4mm.Bris nosa na eozinofile- nađeni,Eozinofili u komori 300mm3,Ukupni Ige 16,2,Ecp.
Mišljenje liječnika jest da dijete ima astmu.
dg: J30 vazomotorni i alergijski rinitis
dg. tekstom
dg.Asthma.all susp
terapija;izbjegavati poznate alergene
nisita sprey 3-4 x u nos
nisita mast 2 x u nos

aerius sirup 1x1 č.ž
kontrola za 2mj.po potrebi i ranije.
iznenađena dijagnozom

Darko Richter, dr. med.

Iznenađen i ja.
Za reći da je astma, potrebno je nedvojbeno utvrditi da je bilo bronhoopstrukcija, ili određenih specifičnih kliničkih ekvivalenata (npr suhi kašaljpredjutro,u naporu, u smijanju).
Nadalje, prick test mi je jako neuvjerljiv.