Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Kvrge po glavi

b2206

Poštovani,
imam 40 godina. Od djetinjstva borim se s astmom I raznim alergijama. Unatrag 5 godina na glavi (posebno u vlasištu) pojavljuju mi se tvrde kvrge promjera 1 cm. Ne vidim neki očiti razlog pojavljivanja, a povuku se nakon što popijem lijek. Kosu ne bojam, a stvari na koje sam alergična izbjegavam. Moja doktorica opće prakse smatra da je to posljedica mojih alergoloških oboljenja. Kod dermatologa još nisam bila jer teško je ugovoriti termin kad se kvrge pojave "nenajavljeno" I "ničim izazvano". Možete li mi otprilike reći o čemu bi moglo biti riječ? I imam li razloga za brigu?

Darko Richter, dr. med.

Ja ne vidim niti te kvrge, a niti vas, a dermatolog će barem vidjeti vas. Koji je to lijek od kojega kvrge prođu?
Možete te kvrge fotografirati.