Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

lijekovi i reakcije

anazagreb

Dobro jutro,
alergična sam na penicillin (anafil. šok), xilocain, novocain, (jake reakcije od vrtoglavice i mučnine do gubitka svijesti, gentamicin (krama izazavala jako crvenilo kože). Testovi na ruci pokazali vrlo slabu reakciju na acetilsalicilnu kiselinu i sintetsku žutu prehrambenu boju.
Pitanje: liječnik mi je prepisao Dalacin (oralno i vagiinalete) - mogu li ikako izvršiti probu prije uzimanja veće doze lijeka koji nisam nikada koristila?
Hvala

Darko Richter, dr. med.

Možete, a kako, to neka se dosjeti liječnik koji vam je lijekove propisao, ili onaj koji će vas testirati. Nijemi bistro da te stvari ne izrazgovarate s liječnikom koji vam propisuje lijekove.
Usput, vaša priča niti malo ne nalikuje nekoj alergiji, muzika koja izvire iz vešeg libretta nije baš allegro, već nešto puno sporije, lente ili adagio.