Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Menstruacija poslije poroda

Machacha

Postovani doktore,rodila sam carskim rezom prije godinu dana. Poslije poroda krvarila sam dva mjeseca. Sina sam dojila 2,5 mjeseca. Odmah nakon sto sam prestala dojiti ocekivala sam menstruaciju,ali jos uvijek nije dosla. Prije trudnoce bile su uredne. Odmah sam otisla na UZ abdomena,sve bilo ok. radila nalaze,krvna slika malo losija,jer oduvijek sam bila malokrvna,ostalo sve ok. Ginekolog mi je rekao da se ne brinem,da cu dobiti,i da ne mislim o tome. Poslusala sam ga,ali kako i dalje nisam dobila za 3 mjeseca opet sam mu otisla,i a tim,i opet je na UZ sve bilo uredu. Pitala sam ga da li moze li mi uraditi hormone ili bilo sta,da vidimo sto ne dobijam,on je rekao da nema potrebe za tim,ali da mogu uraditi papa test. Nakon toga otisla sam na vaginalni UZ kod drugog doktora,i on mi je rekao da je sve ok,zdravo,nije mi htio uraditi papa test. Cekala sam da dobijem ali nista,pa sam prije 15 dana otisla opet na vaginalni UZ i trazila da mi uradi papa test bez obzira sto je rekao da je sve uredu. zacudilo ga je to sto jos uvijek nisam dobila i dao mi je tablete DABROSTON,samo 7 dana da pijem,i da cu nakon tih sedam dana odmah da dobijem. Pila sam tablete sedam dana,a evo proslo je 15 dana i jos nisam dobila. Nemam nikakve bolove,nista. A papa test ce biti gotov tek za dva mjeseca. Sta vi predlazete da uradim? Hvala

Darko Richter, dr. med.

Pitanje je zalutalo na krivi forum, treba ga premjestiti na ginekologiju.