Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Alergije kod djeteta od godinu dana

marijafi

Poštovani doktore,
imam dijete od godinu dana. Sumnjam da ima neke alergije na hranu. To sam zaključila po tome što je imao osip po nogama, u obliku lišajeva, crvene kože koja se ljušti, cijelo vrijeme dok sam ja konzumirala čokoladu, a dojila sam. Kad sam napokon to povezala jedno sa drugim, izbacila sam čokoladu u svim oblicima i osip se povukao. Isto tako ako ja jedem mliječno, jogurte, sireve... dobio bi grčeve. Iz tog razloga sam mu namazala mlijeko i jogurt po unutrašnjoj strani podlaktice i nakon par sati mu je izbio osip.
Vodila sam ga na neki alergotest, BICOM, nešto iz kapi krvi, biorezonantna metoda. Pokazalo je alergiju na soju, sojin lecitin i još nekolki stvari,ali mlijeko ne.

Sad me zanima, priznajete li vi BICOM testove za relevantne? I dal to što reagira na kontakt sa mlijekom na kožu znači alergiju ili ne? I što mi savjetujete?

Hvala

Darko Richter, dr. med.

Savjetujem vam jedan dobar pregled i običnu alergološku obradu, a ne da sami nešto pokušavate i možde krivo zaključujete.