Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Molim vas za svajet Nalazi

pavlov

Vec sam pisala ali mi poruka nije prosla Postovani dr radila sam nalaze za alergiju na ledjima i iz krvi a ledjima pozitivna na konzervanse iz gotove hrane , kozmetiku , nikl na mirise Nalaz krvi stigao juce pokusat cu ga prepisati. IgE 5,6 kU/l 5.6. bis 100. Gemüse Mischung 1 IgE 0.10 kU/L. Erbse, Bonen, Karotte , Kartofel. Gemüse Mischung 2 IgE. 0.10 kU/L. Tomate,Spinat KOhl Paprika. NUs Mischung 4 IgE Erdnuss ,Haselnuss ,Mandel Kokosnuss 9.10 kU/L. Obst Mischung 1 IgE 0,10 kU/l. Obst Mischung 2 IgE 0.10 Erdbere BIrne ZItrone Ananas. Obst Mischung 1 IgE 0.10 kU/L. Orange Apfel Banane PFirsich Pflaumen. Molim vas za savet je li ovo nalaz alergije Meni se u noci ispod lakta i na laktu pojavi crveni kao osip odignt kao kad se se ozarite Na obje ruke Jutros ga nema Pojma nemam je li od hrane Izbjegavam sve sa spiska i kozmetiku gotova jela Dr je ponovo poslala krv ovaj put na 2 sedmice i da dodjem za 14 dana Molim vas imate li za mene neki savjet Od tableta koristim BIsoprolol 1.25mg omeprazol 20mg i opipramol za spavanje pola tablete 0,35 mg

pavlov

Izvinjavam se ali pismo sam pisala juce a sinoc sam dozivjela prvi put alergiju Oko ponoci me probudio svrab na rukama ispod lakata i pocelo da pece Kad sam pogledala sve crvene fleke odignute od koze kao kad vas zara opeci Jutros se povuklo ali ostalo crveno Ipak sam otisla dezurnom jer sams e prepala da se ne vrati u noci Dobila samDesloratadin 5mg tablete prvi dan svako 6 sati drugi Samo 3 tablete pa treci 2 i da se javim svojoj doktorici.Ja ad ne znam sta mi se ovo desava Moja dr je na godisnjem pa d avas pitam koliko dugo mogu piti ove tablete i sta ako se opet javi ovaj osip Hvala vam puno

Darko Richter, dr. med.

Ne mogu vam ništa reći, jer, iako dobro razumijem njemački, nalaz niste dobro prepisali. Ja to ne mogu umjesto vas.

pavlov

U pravu ste, Izinjavam se pokusat cu ponovo
IgE gesamt 5.6 kU/I bis 100

<20 kU/I: Allergie unwahrscheinlich
20 - 100 kU/I: Allergie möglich
100 kU/I : Allergie wahrscheinlich

Allergenspezifisches IgE (RAST)

Gemüse-Mischung 1 IgE 0 CAP-KL
0.10 kU/I
Enthält: f12 ,f15 ,f31, f35

Gemüse-Mischung 2 IgE 0 CAP-KL
0.10 kU/I
Enthält: f25, f214 , f 216, f 218

Nuß-Mischung 1 IgE 0 CAP-KL
0.10 kU/I

Enthält: f13 , f17, f18, f20, f36

Obst-Mischung 4 IgE 0 CAP-KL
0.10 kU/I
Enthält: f84, f87, f92 , f95, f210

Obst-Mischung 1 IgE 0 CAP-KL
0.10 kU/I
Enthält: f33, f49, f92 , f95

Obst-Mischung 2 IgE 0 CAP-KL
0.10 kU/I

Enthält: f44, f94 , f208 , f210

Obst-Mischung 3 IgE 0 CAP-KL
0.10 kU/I
Enthält: f49, f92 , f,94 ,f95

Sad sam pokusala tacnije prepisati sem sto nisam nabrajala voce i povrce.Molim vas dr da li ovdje ima naznake alergije Sad cekam 2 sedmice da stignu drugi nalazi Ja jos ne znam od cega me uhvati koprivnjaca u noci i to od lakata sa vanjske strane pa do prstiju
Hvala va jos jednom

pavlov

Izvini te da dodam da od lijekova koristim BIsoprolol 1.25mg omeprazol 20mg i opipramol za spavanje pola tablete 0,35 mg ZA alergiju sam dobila Desloratadin 5mg Koje je moja kucni dr ukinuo poslije 5 dana Sad cekam da se vrati moja dr alergiolog Ali posto ona dolazi tek ok20 Marta da vas pitam da li je bolje da nastavim ove tablete dok se moja dr ne vrati

Darko Richter, dr. med.

Nemate niti jednu jednu alergiju na ono što ste testirali. Nitij jednu, nula.
A čini mi se da smo to i ranije utvrdili, unazad par godina. Tako da ne znam zbog čega vodite stalno križarske i donkihotske ratove protiv alergija.

pavlov

Hvala vam puuuuno Ovaj nalaz je radila dr zbog urtikarije koja mi se pojavi u noci Cevene velike fleke Koje peku i svrbe do ujutru se povuku Posto sam ich slikala kad je dr vidjela sumnjala je na alergiju na hranu.A za ovaj nalaz je rekla da je pozitivan i to diskretno I rekla da sacekamo druge nalaze koji ce stici za 2 sedmice.Stavila me na dijetu i to bas ovih namjernica Hvala vama jos jednom i izvinite na smetnji

Darko Richter, dr. med.

Nemate alergiju niti na što od testiranoga, i nema nikakve potrebe za bilo kakvom dijetom, osim uobičajenog pravila da se klonite neumjerenosti u jelu i pilu.