Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Plijesan i bronhitis

gago

Poštovani,zanima me ,je li moguće da plijesan u stanu izaziva velike probleme sa disanjem?
Naime u hodniku kroz koji moje dijete zajedno s nama mora proći svakodnevno nekoliko puta,imam plijesan...
Svega skupa površine možda 1m2.
To smo nekako zanemarivali s obzirom da nam je u planu kompletna restauracija...
Ja to stalno brišem,skupljam tu vlagu ali plijesan se javlja i dalje...
Jedna odrasla osoba u mojoj blizini ima ozbiljnih problema zbog vlage u svom stanu,što mi je dalo misliti.
Može li to biti uzrok djetetovim bronhitisima i stalnom nakašljavanju?
S obzirom da su alergotestovi negativni...
Za dva tjedna idemo ponovno specijalisti.
Zanima me je li to potrebno spominjati i je li možda potrebno napraviti kakva ispitivanja što se tiče te plijesni...?

Hvala!

Darko Richter, dr. med.

Plijesni su među poznatijim alergenima.