Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Virusi ili alergijski rinitis

vivoda407

Dobra večer doktore. Znam da ćete mi sigurno nešto odbrusit, ali vrijedi pokušati. Sin mi je dvije protekle zime (1 mj do 5 mj) pio singulair i aerius radi kašlja, ( tzv. alergijski rinitis, tako rekao pulomolog) suhi dosadni naporan kašalj, koji se s tom terapijom smirio, bio je neprimjetan. Sada je opet počeo kašlja, pedijatar je opet uveo navedeno, i sada je već sedmi dan da to pije, treći dan je bilo malo bolje, ali danas, sedmi dan, i jučer, kašlje i kašlje, suho suho i suho. Kašlje i dok jede, dok pije, dok sjedi, ma non stop. Sada je moje pitanje, dali su ti lijekovi već trebali početi dijelovati i dali se to već trebalo smirivat, ili se pak radi o nekom virusu koji očito ne reagira na lijekove. Početak drugog mjeseca se prehladio, (ide u vrtić, od 9 mj i bio je non stop zdrav) i prvo je kašljao zrelo, iskašljavao je, a nakon toga se nastavio suhi kašalj koji je svaki dan sve gori i gori. Hvala!

Darko Richter, dr. med.

Singulair nije nikakvi lije za kašalj, već prvenstveno preventivni lijek za tegobe astme i eventualno virusno induciranih bronhoopstrukcija. Tako da cijela priča ne vrijedi ništa, ako se ne zna dijagnoza. Ako kašlje zbog nekakve prehlade, ili zato jer deda i tata + mama puše cijeli dan, ili zato jer mu se zapikla riblja koščica u ždrijelo, onda od Singulaira ništa.

rebit1978

Poštovani,

Ja se izvinjavam ako sam pogriješio što ovdje pišem odnosno nadovezujem se na ovu poruku ali imam određenih problema koji su slični kod moje ćekice koja inače ima 9 godina ali je od malih nogu pati kašalj još od kada je bila beba.Do sada doktori koji su je liječili nisu baš bili uspiješni u tome pa sam htio da Vas zamolim za pomoć. Naime ona ima uvijek uvećane krajnike i kašalj joj se uvijek i iznova vraća a ove zime pogotovo ineče riječ je o suvom kašlju koji nije produktivan i ne iskašljava ništa ali je jako agresivan da tako kažem jer napadi su jaki i traju po par minuta toliko da nekada zna da promukne a obavezno je praćen curenjem nosa i suzenjem očiji.Do sada je uglavnom dobijala sirupa tipa flavmed,omnitus uz kombinaciju sa antibiotikom ali to nije baš pomagalo i nikada do sada nije bila kod specijaliste ORL.

S poštovanjem,

Unapred se zahvaljujem na vremenu koje ste odvojili da pogledate ovu e mail poruku.

Darko Richter, dr. med.

Ne mogu vam na temelju ovoga reći ništa pametno, osim, da dijete treba jedan dobar pregled, a možda i alergološko testiranje.