Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

začepljen nos i amoxicilin

maya013

Poštovani,
Trudna sam 36+6 i doktorica mi je radi urinarne infekcije prepisala amoxicilin. Nakon prvog dana korištenja začepio mi se nos potpuno bez ikakvih drugih simptoma prehlade i kao da malo teže dišem,lovim zrak,makar bih to mogla pripisati trudnoći.Koristila sam operil p (iako znam da sad u trudnoći ne bih smjela al ne mogu funkcionirati,naročito spavati)jer mi je to jedino kolko toliko odčepilo nos no na kratko,što mi je čudno, jer inače kad bih bila začepljena operil mi je super pomagao. Ne pomaže mi ni inhaliranje ni hipertonicna ni fizioloska.
Moje pitanje je dal je moguće da je uzrok začepljenja nosa amoxicilin? I dal bi trebala prestati sa uzimanjem?

Unaprijed hvala na odgovoru
Maja

Darko Richter, dr. med.

Amoxiciillin i začepljenost nosa nemaju nikakve veze.