Astma

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

kašalj

monika113

Poštovani.
Moje dijete ima 14 godina i 2 i pol godine stalno suho kašlje,a proteklih 5 mj. kašlje sa laringealnim prizvukom.
IGE:261,4
Bili smo na ispitivanju za alergiju i ništa nije pokazalo.
Šmrca i sekret se joj cjedi u grlo pa stoga uzima Avimys sprej za nos.
Zbog kašlja uzimala je Controloc i Tafen Novolitzer a 200 ug 2×1 i ništa nije koristilo. Trenutno uzima Flixotide discus a 100 ug 2×1,i dalje kašlje.
AST: 673,dobila Extencillin 1.200.000, 2×
Spirometrija uredna ventilacijska funkicija pluća.

Molimo Vas za pomoć,kako se rješiti tog kašlja.
Hvala!

Darko Richter, dr. med.

Kašlja se može riješiti najbolje tako da se ustanovi dijagnoza, jer kašalj je simptom, a ne bolest, i da se zatim ispravno liječi.

monika113

Poštovani.
Molim Vas da mi napišete koje preglede bi trebalo napraviti kako bi se otkrio uzrok kašlja. Jer ona kašlje svakih par minuta i bojim se da nebi došlo do astme.
Hvala!

Darko Richter, dr. med.

Najprije jedan dobar pregled. To je osnovna polazna točka. Uz to može i alergološka obrada na glaven aeroalergene.
Ali, ako se ne učini dobar pregled, onda se može slikati pluća, slikati sinuse, činiti gastroskopija, pH-metrija, CT pluća, sputum, i bronhoskopija. Odakle da je znam što jej treba.
Najvjerojatnije je ipak alergičar, ali je pitanje da li ima samo rinitis ili i astmu.
Inače, tu astmu ne možete ničim spriječiti ako je odlučila da dođe. Tako da to vaše inzistiranje "da ne bi nastala astma", nema nikakve veze s realnim svijetom. Ako hoće, doći će unatoč svim doktorima od Tokija do Londona.

monika113

Poštovani.
Pošto mojoj djevojčici ništa nije bolje,bili smo na metakolinskom testu i bio je negativan,pa bi stoga željela da bi ju Vi pregledali. Molim Vas da mi napišete koji dan bi mogli doći na pregled..
Unaprjed se zahvaljujem.

Darko Richter, dr. med.

Najprije da prekine apsolutno svu terapiju, kapi, kapljice, vode i vodice, inhalacije i sirupe za pi protiv kašlja, za i protiv nosa. Možda joj lakne.

monika113

Lijep pozdrav.
Ons uzima samo flixotide 100 i sprej avamys. Pošto smo bili na metakolinskom testu nije tri dana uzimala flixotide i sad opet ima veći napad kašlja, tako da bez lijeka nemože. Doktorica nam je prepisala novu terapiju tafen novolizer 200, a taj lijek je koristila prije i nije joj uopće koristio, s tim da je onda manje kašljala. Ne znam što da napravim, ne usudim se prekinuti flixotide kad znam da joj tafen novolizer ništa nije pomogao. Od 6.9.2009 smo počeli odlaziti kod lječnika i još do danas nismo izlječili taj kašalj i nismo našli uzrok kašlja. Zato vas još jednom molim da nas primite na pregled jer neznam se komu više obratiti za pomoć. nadam se da ćete nam vi pomoći.

Darko Richter, dr. med.

Možete doći,kao i svi drugi. Ja nikoga nisam odbio, niti to smijem.

monika113

Možete li nam napisati datum kada možemo doći? Jer mi smo iz Čakovca pa da nebi uzalud došli,a vas nebi bilo.

Darko Richter, dr. med.

Utorak, 19. o.mj. u 15 h, javiti se u Polikliniku dječje klinike (glavni ulaz hitnog prijema na Rebru, prizemno lijevo do kraja, pa desno do kraja). ako tame nema nikoga vratiti se u Hitnu amb. i tamo me potražiti (možete me nazvati sutra od 12-16 h na 01/2367-603).

monika113

Potvđujemo naš dolazak. Sutra u 15h dolazimo na pregled. Hvala!

Darko Richter, dr. med.

Kada dođete, nazovite me na 2367-603.

monika113

Lijep pozdrav!
Monika je popila tablete Codeini phosphatis od 30 mg i kašalj nije niti malo prestao. Neznam zašto njoj niti jedan lijek ne koristi. Sad čekamo operaciju manduli 27.6. i nadam se da će joj nakon operacije biti bolje. Ja bih napravila ponovo RTG srca i pluća (zadnje snimanje je bilo 15.10.2009.) Molila bi za vaše mišljenje da li bi bilo dobro opet snimati ili to nije potrebno, s obzirom da ona tako puno kašlje!
Hvala!

Darko Richter, dr. med.

Ako joj kodein nije "niti malo pomogao", onda je tu nemam što dalje raditi.