Astma

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Laringitis i Pulmicort

djevojčicalili

Poštovani doktore,
dječak je s 15 mjeseci dobio laringitis i bronhitis, liječen je u dnevnoj bolnici na Srebrenjaku inhalacijama Mikronefrina, a doma smo davali Ventolin i Flixotide. Kako bi ubuduće mogli reagirati na vrijeme, nabavili smo Pulmicort respule. Na kutiji piše da 1 ml sadrži 0,5 mg lijeka, a ampula ima 2 ml. Dječak sada ima 16 mjeseci. Da li u inhalaciji dajemo 1 ili 2 ml Pulmicorta!
Zahvaljujemo na odgovoru!

Darko Richter, dr. med.

Možete mu dati 1 ili 2 ml, kako želite. Ako se ispostavi da s 1 ml imate isti efekt kao i s 2, onda dalje dajete 1 ml.

mreberni

Nadam se da mi nitko neće zamjeriti na ovom postu.
Kupila sam Pulmicort nakon što je moja djevojčica imala težak oblik laringitisa. S obzirom da nikako nije bio povoljan, a rok upotrebe je do 4/2014, mogla bi omogućiti nekome brzu dostupnost lijeka (koji se inaće čeka 10-ak dana). Moj broj je 098/1762-682 - Martina

Tinaenadado

Postovani dr, imam djevojcicu od 4 mjeseca i inhaliram je dva puta dnevno po 0,25mg pulmicorta. Pojavila se nuspojava(promuklost). Da li treba da prekinem inhalacije? Hvala

Darko Richter, dr. med.

Ne znam zbog čega joj dajete Pulmicort, i kako dugo, a doza mi se čini malo pretjerana.