Astma

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

pulmicort kod starije djece od 8 godina

boza

moje dijete je povremeno za akutna pogorsanja astme koristilo pulmicort respule po preporuci iz alergovite, a uz stalnu terapiju f125 i singulaira i uvijek sam ga imala doma bas za takve slucajeve. uvijek nam brzo pomogne. dijete je sada 8 i pol g. zalihe su nam pri kraju, i sad pitam dali da i dalje nastavim sa pulmicortom po potrebi s obzirom da je on za djecu do 8 godina ili da mozda nabavimo nesto drugo, ako je ovo preslabo. konkretno mislim na flixotide nebules ako se iste uopce mogu nabaviti nekako.
dijete ima 25 kg ako to ima veze.

Darko Richter, dr. med.

Možete nabaviti i Flixotide Nebules (imaju jačinu od 2 mg/2 ml, pored 0,5 mg/2 ml), ali i jači Pulmicort, od 1 mg/2 ml, ili 2 mg /2 ml (pored 0,25 mg/2 ml i 0,5 mg/2 ml). Sve to postoji, samo treba napisati na recept.
Međutim, ne vidim razloga za trčanjem za tim, dokle god mi terapij astme ne izgleda optimalnom. Ako se radi o jasnoj alergijskoj astmi, onda je optimalna terapija Flxotide 125, 2×1 ili 2×2 potiska, i bez Singulaira.