Atopijski dermatitis

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Kupanje djece s AD

hohinica

Poštovani,
moje dijete ima 7 mjeseci i i prije 3 mjeseca mu je postavljena dijagnoza AD. Redovno koristimo terapiju koju nam je preporučio dermatolog, ali me zanima mogu li kupati dijete svakodnevno ili je vaša preporuka da to bude rjeđe, recimo svaki drugi dan. Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Najčešće je dovoljno kupati dijete svaki drugi dan. Ako ga kupate svaki dan (npr. ljeti), kupanje ne smije trajati predugo (oko 10 minuta), jer to može dodatno isušiti kožu. Prilikom kupanja, ne koristite gelove i klasične sapune, već uljne kupke.