Atopijski dermatitis

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Molim vaš savjet koje preparate mi preporučite?

Maja

Štovani, molim vaš savjet!
Imam bebu staru 5 mjeseci. U dobi od 3 mjeseca pojavili su se prvi znakovi atopijskog dermatitisa-crvene zadebljale "flekice" na obrazima. Pedijatrica mi je preporučila uzimanje dodatnih masnih kiselina, jer bebu dojim. Inače bebi dajem 1X dnevno po 4 kapi AD3 i kupam u Eucerin uljnoj kupki. Molim da mi savjetujete koje bi to preparate trebala uzimati kao dodatak prehrani. Hvala i molim vaš odgovor!
Maja

dr. Krešimir Kostović

Po opisu i početku promjena složio bih se da se radi o atopijskom dermatitisu. Ono što nije točno (ili se možda niste razumjeli s pedijatricom) je da bi trebali uzimati neke dodatke hrani. Naprotiv, kod djece s atopijskim dermatitisom se savjetuje kasnije uvoditi neke namirnice npr. agrume, jaja, ribu itd. Dakle, nikakve dodatke hrani. Za lokalnu njegu i terapiju bio bi potreban dermatološki pregled.