Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Adolescent i cjepivo ?

ljjauk

Poštovani ,

Imam sina s navršenih četrnaest godina, pa molim Vaš savjet da li je potrebno njegovo cijepljenje i ako da s kojom vrstom. Sin je zdrav, nema nikakvu kroničnu bolest.

Hvala uz srdačan pozdrav,

Darko Richter, dr. med.

Potrebno je cijepljenje prema programu, onim istim cjepivima kojima se cijepe njegovi vršnjaci u 8. razredu: dT + IPV.
A koje drugo cjepivo bi mu eventualno moglo drugačije zatrebati, ovisi o tome kako je do sada bio cijepljen.

ljjauk

Poštovani !

Oprostite što nisam bila dovoljno jasna , ali u pitanju sam mislila na cjepljenje protiv gripe i sezonske i H1N1 ( ili tzv svinjske gripe ) jer djeca se u školi ne cjepe redovno pa me zanima dali je za adolescente potrebno cjepljenje i ako jest koje bi cjepivo bilo adekvatno ?

Hvala , i pozdrav !

Darko Richter, dr. med.

Sve je onako kako vi zaželite: hoćete, ili nećete cijepiti, to je vaša stvar što se tiče gripe. Odite do njegove doktorice i neka ga cijepi čime ima. ako hoćete nešto drugo, kupite na privatni recept.