Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

cjepivo i prehlada

Daja

Pozdrav dr.Richter
Da li se smije cijepiti dijete (3.doza 5 u 1)koje je prehladjeno,nema problema s otezanim disanjem,nema povisenu tjelesnu temperaturu. Imao prije par dana malo sluzavije smrdljivije stolice-pedijatar kaze da mu je pao malo imunitet uslijed izbijanja zubica s obziro d aje vec 3 put prehladjen u zadnji mjesec i pol.. Dali smijem dijete odvest na cijepljenje?

Unaprijed hvala,pozdrav

Darko Richter, dr. med.

Smijete ga odvesti na cijepljenje, makar sumnjam da će ga pedijatra cijepiti ako ima i prehladu, i proljev. To je ipak previše, iako, pojedinačno, jniti jedan niti drug poremećaj nisu striktna kontraindikacija. Bolje je da se stanje smiri, to je svega par dana, i onda neka se cijepit. Da je samo prehlada, kakvu opisujete, ne bi bilo nikakvih problema.