Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Kada Priorix

Andreja

Moja djevojcica ima 13mj i 3tj. Bila je narucena na cijepljenje Priorixom prije 2 tjedna, no tocno na dan kada je trebala primiti cjepivo dobila je temperaturu 39,5C. Otisli smo kod pedijatra: upala oba uha i grla.
Kontrolni pregled je bio prije 3 dana i sve je bilo u redu. Pedijatar nam je rekao da dodjemo na cijepljenje za 7 dana (od kontrolnog pregleda). da li je to dovoljan "razmak" od bolesti ili bi trebali pričekati sa cijepljenjem jos nekoliko dana.

Takodjer, imama prijateljicu koja ima djecaka starog tocno koliko i moja djevojcica. Njena pedijatrica savjetuje cijepljenje Prorixom u dobi od 15-18 mjeseci. Smatra da su djeca u toj dobi otpornija i manja je mogucnost reakcije na cijepivo.

Nasa pedijatrica smatra da treba cijepiti u dobi od 12-13 mjeseci. Napominjem da oba djeteta ne idu u vrtic, borave kod kuce.

Molim vase misljenje. Zahvaljujem.

Dr. Darko Richter

MPR se cijepi od navršenih 12 mj. dalje.
Neki razmak od bolesti nije bitan, ukoliko je dijete u času cijepljenja već zdravo.