Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

cjepivo

mama

Poštovani,
interesira me kada se djetetu daje druga doza cjepiva di-te-per i polio? Prva doza je primljena s 3 mjeseca. U rasporedu cjepljenja na "Vodiču kroz zaštitu djece od zaraznih bolesti cijeljenjem" te u knjižici "Moja prva godina" stoji da je to u dobi s 4,5 mjeseca. Pedijatar nas je naručio u dobi od 4 mjeseca. Je li u 2006 došlo do promjena u rasporedu cjepljenja?
Hvala!

Dr. Darko Richter

Joj, joj, joj. Stvarno ne znam što vas muči, valjda vaš pedijatar zna. To su ipak osnove osnova, on svaki dan cijepi najmanje 3-4 djece. Raspon u kojemu se daju iduće doze je 4-12 tjedana, a može i duže, ali recimo da to znam samo ja.