Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Test ELISA

elvis

Poštovani, testirala sam se na virus Varicella-zoster, te mi je nalaz IgM graničan (0,86), IgG pozitivan (2349), a IgG aviditet (RAI) visok (67%), pa me zanima jesam li preboljela vodene kozice, odnosno da li bi mogla ponovno oboljeti. Zahvaljujem na odgovoru.

Darko Richter, dr. med.

Imali ste vodene kozice, ili ste cijepljeni. Možete ih dobiti opet, npr. ako padnete u imunosupresiju, ili ostarite. Tada se češće dobje zoster, nego dječji oblik vodenih kozica.