Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

tetanus

ozut

Cijenjeni dr,
postavljam vam pitanje umjesto mog šogora, tridesetogodišnjaka, vezano za cjepljenje protiv tatanusa, a za koje je dobio 2 različita mišljenja kod svojeg dr i od dr na hitnom prijamu. Porezao se skalpelom, palac, 4 šava, a bio je cijepljen protiv tetanusa zadnji put 1999. godine. da li se treba docijepiti, koliko puta i u kojim razmacima?

Darko Richter, dr. med.

Ako je u djetinjstvu bio cijepljen uredno, te zadnji puta 1999. onda se, ako je sada opet imao ranjavanje, TREBA ponovno docijepiti.