Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Cjepivo protiv vodenih kozica i cijepljenje od gripe

tatjanae

Kcerkica mi je stara 21 mjesec, ide u jaslice, prosli mjesec smo se cijepili protiv vodenih kozica. Koliki razmak treba biti da bi se cijepila protiv gripe? Da li se mora cjepiti jos jednom dozom protiv vodenih kozica? Hvala. Tatjana

Darko Richter, dr. med.

Kaže se 4-6 tjedana nakon cijepljenja protiv vodenih kozica, može ostalo.
Varilrix treba docijepiti u dobi od 4-6 godina, prema novim preporukama.

tatjanae

Molim Vas recite mi da li je Vasa preporuka da kcer cijepim protiv gripe. Receno mi je da moram to sama odluciti i da kupim cjepivo u ljekarni, dvije doze u razmaku od mjesec dana. I vec tjednima se dvoumim, pogotovo stoga sto joj stalno curi nos a za to cijepljenje bi trebala biti zdrava. Kada se je cjepila protiv kozica ostavila sam je doma da bi ozdravila i da bi se mogli cjepiti.

Darko Richter, dr. med.

Moja je preporuka da se cijepi, inaktiviranim cjepivom protiv gripe, ako nema kontraindikacija.
Nemam pojma odakle vi to znate da joj ne smije curiti nosa e da bi se cijepila. S obzirom da vi to ne znate, može se cijepiti.

tatjanae

Hvala na odgovoru.