Pretilost

razina minerala i vitamina u tijelu

arna

Poštovani,

zanima me u kojoj zdravstvenoj ustanovi mogu prekontrolirati razinu minerala i vitamina u tijelu.
Da li postoji privatna poliklinika kod koje se to može učiniti, jer pretpostavljam da se isto ne može obaviti na uputnicu HZZO-a.
Hvala.

Mr. sc. Tamara Poljičanin, dr. med.

Neki vitamini i minerali određuju se u većim bolničkim centrima i to na uputnicu HZZO-a ukoliko postoji indikacija za navedenu pretragu, no neke je moguće odrediti samo u Zagrebu i/ili Splitu. Za konkretniji odgovor trebalo bi točno navesti što bi željeli odrediti i zašto.