Kardijalna kirurgija

molim savjet

sanja

Moja mama ima 63 godine.Ima dijagnoz osteoporoze i troši Fosamax. Kad brže hoda ili kod veći napora strašno se uspuše. Hod i kretanje su joj potpuno usporene.Kreće se kao starica od 80 godina. Uz uzbrdicu se jedva i popne.Išla je na pretrage i ustanovljeno joj je lupanje srca, dok su drugi nalazi u redu. Savjetujte me što bi trebala poduzeti koje još pretrage, da se može normalno kretati i živjeti?

dr. sc. Darko Anić

Niste naveli koje je pretrage Vaša majka učinila. U svakom slučaju, potreban je pregled kardiologa zbog simptoma brzog umaranja. U njegovoj je nadležnosti određivanje pretraga i potrebne terapije.