Oftalmologija

Naglo slabljenje vida

bisage

Poštovani,

U nekih 8 mjeseci naglo mi se počeo pogoršavati vid. Sad u zadnje vrijeme primjetio sam da mi na kraju dana skroz vid oslabi pa vidim maglovito i glas mi promukne.
Dali mi možete reći otprilike o čemu se radi ili preporučiti koje pretrage da napravim.

Unaprijed zahvaljujem.

S poštovanjem,
Zoran

dr. sc. Adrian Lukenda, dr. med.

Pretpostavljam kako ste prije 8 mjeseci prvi put primijetili pogoršanje vida koje nije bilo progresivno nego se radilo o fluktuacijama vida tijekom dana. Uzroci slabijeg vida navečer mogu biti brojni, najčešće se radi o problemu s dioptrijom ili površinom oka, no može biti i nešto ozbiljnije poput glaukoma zatvorenog kuta pa preporučujem da se naručite na očni pregled.

Važan savjet svima kojima se vid na oku pogoršao naglo, tijekom jednog dana ili odmah nakon buđenja, bez znakova poboljšanja: javite se hitno najbližem oftalmologu.