Oftalmologija

Svjetlucanje nakon operacije blow-out frakture

Poštovani,

Prije 2 mjeseca mi je operirana blow-out fraktura i s vidom je sve u najboljem redu. Međutim kada pogledam u donje krajeve oka javljaju se nekakvi bljeskovi, da li je to normalno nakon operacije ili?
Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

dr. sc. Adrian Lukenda, dr. med.

Takvi simptomi se mogu događati neposredno nakon operacije, no ukoliko se se stanje ne popravlja ili se pogorša javite se Vašem operateru kako bi provjerio da je pokretnost oka uredna i da nema pritiska na očnu jabučicu.