Otorinolaringologija

adenoidne vegetacije u ždrijelu

hanibani

Poštovani,
zbog problema sa sinusima (15 godina sam koristila kapi za nos - trenutno pola godine ne koristim) išla sam na CT sinusa. Nalaz je slijedeći: Sfenoidni sinus je septiran. Sluznica donjih i srednjih školjki je naglašenije zadebljana , Desna nosna školjka je pneumatizirana - concha bullosa. Napominje se manja pneumatizacija vomera. U ždrijelu su izražene adenoidne vegetacije.
Imam 33 godine. Možete li mi razjasniti što to znači - posebno ovo zadnje.

prof. dr. Željko Bumber

Nalaz se može najbolje objasniti prikazivanjem na tomogramima koje ste učinili. Prema tome, otiđite k vašem otorinolaringologu.
Vegetacije /treća tonzila/ ,ako su povećane i smetaju disanju , treba ukloniti.