Otorinolaringologija

'Bubnjanje i sum u uhu'

Sia99

Dobar dan,javljam se jer sam primjetila da mi cijelo jutro desno uho 'bubnja'. Takodjer cujem sum koji nije jak,ali ipak je primjetan. Prije sam imala problema sa glavoboljama,deformacijom makule,vrtoglavicama,nesvjesticama,cistama sto i dalje traje ali u zadnje vrijeme podnosljivije. Uzimam tablete samo za oci. Molila bih vas vase misljenje o tome,jesu li to simptomi necega i da me usmjerite u ono sto trebam napraviti. Inace,imam samo 15 godina.

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Poštovana, šum ili osjećaj "bubnjanja" u uhu u mlađoj životnoj dobi uglavnom nastaje zbog cirkulacijskih problema, a manje zbog oštećenja funkcije slušnih stanica. U svakom slučaju, ORL mora učiniti audiološku obradu kako bi se isključila patologija slušnog organa, a zatim prelazite na neurološku obradu.