Otorinolaringologija

Dugotrajna bol grla i suhi kašalj

Cropol

Više od mjesec dana me boli grlo,teško gutam i imam suhi kašalj. Posjetila sam doktoricu dva puta. Prvi put mi je propisala amoxicillin kapsule i panatus forte tablete ali ništa nije pomoglo. Otišla sam i drugi put i tada mi je propisala azitromicin tablete i bisolex f tablete,no ni to mi ništa nije pomoglo. Bol je jednaka,ujutro i navečer bol je jača. Zanima me vaše mišljenje.

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Poštovani,u svakom slučaju potreban je pregled ORL specijaliste koji će temeljem pregleda odrediti daljnje dijagnostičke pretrage. Nove antibiotike nemojte uzimati bez prethodno učinjenog bakteriološkog brisa ždrijela i nosa.