Otorinolaringologija

glas

mrvica47

cjenjeni, moj problem možda i nije problem, ali evo da pitam! U toku dana moja boja i snaga glasa tako varira da ujutro imam normalan glas, kasnije ulažem napor da ispustim glas i tako mi zna zasušiti i zagrebsti u grlu da koji puta govorim piskavim smiješnim glasom. Naime, radim sa strankama svakodnevno i glas koristim beskonačno.Kojiput imam osjećaj grča u glasnicama ko da su nategnute strune. Je li potrebno posjetiti liječnika ili da uzimam kakve bombone koji će mi vlažiti grlo ?

Prof. dr. sc. Željko Bumber, dr. med.

Mikroklima u prostoru u kojem boravit i radite vrlo je važna -temperatura ne više od 21 i vlažnost najmanje 30%.
Svakako potažite otorinolaringologa.