Otorinolaringologija

gnojna upala trečeg krajnika

laura 04

poštovani moja 3g.kčer ima gnojnu upalu grla tj.trečeg krajnika.bili smo na pregledu kod orl. dijagnoza Tonsillopharyngitis catarrh.ac. Rhinitis supp. prepisan je klavocin bid sirup.zanima me dali je prepisan odgovarajuči antibiotik?unaprijed hvala!

Domagoj Parazajder, dr. med.

Poštovani, klavocin bid kao penicilinski antibiotik širokog spektrra izvrsno djeluje na takve upale, te ne morate brinuti oko toga. Naravno, potrebno je učiniti i kontrolni pregled, koji vam je vjerojatno i dogovoren. sretno!

laura 04

hvala još jednom na odgovoru!imam još jedno pitanje!kada bi trebala nestati povišena temp. sada je to 37.3 ove dane je bila i do 39.5 antibiotik pije od petka 13.2?to je za sada prva tako jača upala do sada je imala samo jedamput upalu grlaali ne tako gnojnu ,šarlah i dosta dugo sljevanje iz nosa dali je to po vama za vađenje krajnika?

Domagoj Parazajder, dr. med.

Poštovana, temperatura do 38C ne zabrinjava, dijete bi trebalo biti zdravo u roku od nekoliko dana. Što se tiče broja upala, još ste jako daleko od eventualne operacije (indikacija za operaciju= 7 gnojnih angina u godini dana, 2x5 u dvije godine, 3x3 u tri godin; to su su smjernice i ministarstva zdravstva RH i američkog udruženja orl-oga, jasno uz mogućnost individualnih varijacija). Naravno, postoje i druge indikacije za operacijom - problem disanja na nos i noćne apneje. Sretno!