Otorinolaringologija

natekle limfne zlezde

Mashalita

Postovani,
obracam se vama, a unapred se izvinjavam ako saljem ovu poruku pogresnom lekaru i molim da me uputite na pravu adresu... Veoma sam zabrinuta za svog decka. Naime, pre mozda 2 nedelje napipala sam mu zlezde na vratu, koje su vidno otecene. Nekoliko manjih, velicine lesnika, i jedna velika, sto bi mogao biti i krajnik, ali samo sa desne strane. Ubedila sam ga da ide kod lekara, sto je i ucinio, i tamo su mu napipali otekline ispod pazuha i rekli da su mu i jetra i slezina blago otecene. Vadio je krv, i rezultati su gotovo normalni,osim, kako je on meni rekao, jedne stavke, za koju ne moze da se seti kako se zove,ali zna da se njene normalne vrednosti krecu u granicama 0 - 4 i da ima jednostavan naziv, jer sam ja pomislila da je to Timol flokulacije Maklagari, ako sam dobro rekla...
Uglavnom, nisu mu dali ama bas nikakvu terapiju, samo su mu rekli da pije vitamine C i B i da jede dosta voca.... Uglavnom, on vec nekoliko noci ne spava dobro, boli ga glava, kaze neki tup bol, i prilicno je malaksao i osamucen.... E, sad, ja bih da ga vodim da radi analizu krvi u privatnoj labaratoriji,ali ne znam koje stvari da proverim... Pa vas molim,ako mozete da me posavetujete kakve analize da uradi i ako mozda imate ideju sta bi ovo moglo biti... Jos jedna stvar, prvo su sumnjali da je mononukleoza,ali su to iskljucili....
Unapred zahvalna...

Prof. dr. sc. Željko Bumber, dr. med.

Učinite KKS, SE, CRP i citološku punkciju limfnih čvorova.
Javite se infektologu zbog pregleda i uzimanja krvi zbog seroloških testova.