Otorinolaringologija

Politzeriranje

hrdaro

Postovani doktore,
otac sam trogodisnjeg djecaka kojeg sam odveo kod pedijatra na pregled radi sumnje u to sto nam se ucinilo da ponekad slabije cuje. Pedijatar nas je uputio na davanje briseva i kod otorinolaringologa. Brisevi nosa i zdrijela su pokazali da je u nosu izoliran staphylococcus epidermidis, a u zdrijelu streptococcus pyogenes. Nakon propisane terapije klavocin bidom novi brisevi prikazuju fiziolosku floru. Kod otorinolaringologa nalaz je sljedeci
Dijagnoza………Catharrus tubo_tympanicus bil
Anamneza i status………otoskopski desni bubnjic nesto izboceniji, zdrijelo mirno, bris zdrijela FF, AST uredan
Zakljucak……………zvakati zvake, puhati balone, molim uciniti timpanometriju
Nalaz timpanometrije…………..rigiditet obostran
Lijevo uho……….E.C.V. 0,73cc, COMP. 0,28cc, PEAK -224daPa, GRADIENT …0,06
Desno uho………..….…..0,82cc, …….…0,68cc,….…….-344daPa,…......….…..0,21
Propisana terapija otorinolaringologa nakon svega je……ephedrin gtt 0,25% sol 3-4x10gtt, Polizer svaki drugi dan 8-10 puta.
Nakon ovog poduzeg uvoda molio bih Vas, ukoliko je to moguce, da mi date misljenje o svemu predocenom. Ako smatrate da terapija nije odgovarajuca i da je potrebno iz nekog razloga napraviti odredjene pretrage ili preglede molio bih savjet.
Unaprijed mnogo hvala.

Prof. dr. sc. Željko Bumber, dr. med.

Dijagnostički postupak i terapija su uredni. Potrebno je učiniti kontrolu timpanometrije, pregled epifarinksa.
Potom kontrola zbog moguće op. adenoida i eventualno paracenteze.