Otorinolaringologija

oteklina iza uha

antonija10

pozdrav. iza desnog uha ima tjedan dana otprilike kao što sam naslov zbori pojavila mi se ne baš mala oteklina.
unutar uha mi je kao nekakva suha kvržica. uho boli samo na dodir. eto ..vaše mišljenje molim..unaprijed hvala..

Domagoj Parazajder, dr. med.

Pozdrav i vama. Navedena oteklina može značiti puno toga te se bez pregleda ne može utvrditi o čemu je riječ. No, najčešće se na tom mjestu radi o upaljenom ateromo (dobroćudni tumori koji nastaju iz začepljenih lojnih žlijezda), te eventualno o upaljenom limfnom čvoru, kao posljedica infekcije kože oko uha, same uške ili zvukovoda. Do sada su se simptomi vjerotajtno već javili u punom opsegu. Savjetujem da učinite pregled vašeg liječnika opće medicine (ukoliko već niste), koji će vam dati odgovarajuću terapiju ili vas uputiti na daljnje liječenje.