Otorinolaringologija

suha usta

iva

Postovani,

Vec duze vrijeme imam problema sa izuzetno suhim ustima i nedostatkom sline, te povremenom grloboljom. Takodjer je prisutan jako suhi kasalj koji dodje u napadu pa prestane. Zbog suhoce usta pijem velike kolicine tekucine ali suhoca ne prestaje.

Prije mjesec dana dijagnosticiran mi je refluksni ezofagitis i uzimam Lanzul tbl.

Da li je moguce da su mi tegobe suhoce usta zbog gore navedene dijagnoze ili se radi o necem drugom.

Odredili su mi i glukozu u krvi, nalaz je 4.8.
Takodjer imam teskoce pri govoru jer mi se usta toliko osuse da ostanem bez zraka.
unaprijed hvala na odgovoru

prof. dr. Željko Bumber

Kako dišete kroz nos? U kakvom mikroklimatskom okruženju radite? Refluks može činiti slične tegobe! Debljina ?? Javite se na ORL pregled .