Otorinolaringologija

sum u uhu zbog koncerta

daniel257

pozdrav.prije 2 mjeseca sam bio na koncertu.sljedece jutro sam na lijevo uho slabije cuo i opcenito sam cuo sum u oba uha.tijekon dana desno uho mi se potpuno vratilo u normalu, a tijekom sljedecih 3-4 dana na lijevo uho bi cuo jeku ili nekakav iskrivljeni zvuk kad bi netko glasno pricao. par dana nakon tog i na lijevo uho sam normalno cuo (bez jeke), ali do dan danas kada sam u zatvorenom prostoru gdje nema buke ili prije spavanja konstantno cujem iritantan sum.nekada jace, nekada slabije.pretpostavljam da se radi o tinitusu, ali me zanima kolike su sanse da mi se uho potpuno oporavi.inace, tijekom ova 2 mjeseca, kao ni prvih dana, nisam ni najmanje osjetio bol u uhu. imam 21 godinu.nisam isao kod lijecnika zbog ovog problema.
unaprijed hvala,
daniel

Prof. dr. sc. Željko Bumber, dr. med.

Slušajući koncert vjerojatno je došlo do akustičke ozljede sa simptomima koje navoditre.
Odmah k otorinolaringologu koji će ustanovi na kojoj je razini pad sluha . Predlažem također uvođenje
terapije (javite se u jednu od klinika ). Zabrana pušenja.