Otorinolaringologija

Svrbez jezika

Ula

Pozdrav, molila bih za pomoc u vezi mog problema. Prije 10ak dana poceo me jako svrbiti/bockati jezik, sad osjetim i grlo. Osjecaj kao da sam jako zedna ili da sam "spalila" jezik preslanom hranom. Radi li se tu o alergiji, gljivicama... Molim vas uputite me koje bih pretrage trebala obaviti. Puno hvala

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Poštovana, ukoliko nalaz pregleda orofarinksa i jezika ne pokazuje specifičnosti, niti promjene u smislu anemije ili gljivične bolesti, indiciran je pregled stomatologa, specijalista oralne patologije.