Otorinolaringologija

timpanoplastika

Katarina

Poštovani,
prije dvije godine sam imala dvije operacije uha, timpanoplastiku akt I i akt II nakon godinu dana.Ugradili su mi dio umjesto jedne slušne koščice a sluh mi je bio jako oslabljen , što se trebalo popraviti nakon operacije. No i dan danas mi se začepi uho pa se odčepi čak i par puta dnevno i nije mi sluh baš bajan.Ponekad mi uho zna curiti ali ne jako, i to traje 1-2 dana pa prestane pa za par tjedana opet. Koje bi kapi mogla koristiti. Imam 25 godina.
Hvala

prof. dr. Željko Bumber

Povremene smetnje sluha (začepi-odčepi) mogu biti posljedica smetnji
Eustahijeve cijevi. Povremena curenja uha isto no valja isključiti
i holesteatom koji je očigledno bio uzrok upala.
Predlažem da se javite operateru koji će odlučiti o nastavku liječenja.
On neka vem prdloži i kapi /vjerojatno i za nos i za uho/.