Otorinolaringologija

uho

tatica

molim objašnjenje.Klinička dijagnoza: otitis media chr. I. sin.
Rendgenski nalaz lijevog uha: Na nativnim aksijalnim i postprocesnim kostima CT snimkama kroz obje temporalne kosti, s osvrtom na lijevo uho vidi se slobodan i primjereno dimenzioniran vanjski slušni hodnik, desno. Lijevi vanjski slušni hodnik je djelomično ispunjen hiperdenznim sadržajem. Primjereno dimenzioniran i pravilnih rubnih kontura meatus acusticus internus, obostrano. Desno se verificira transmisijski lanac slušnih košćica, dok se lijvo slabo diferencira membrana tympani i transmisijski lanac slušnih koščica. Cavum tympani lijevo ispunjen hiperdenznim sadržajem. Mastoidne stanice,desno, malim djelom, ispunjene hiperdenznim sadržajem. Lijevo reducirane mastoidne stanice, koje su u potpunosti ispunjene hiperdenznim sadužajem. Na aksijalnim snimkama vide se većim djelom hiperdenznim sadržajem ispunjene etmoiden stanice, obostrano, jače lijevo. Većim djelom hiperdenznim sadržajem ispunjeni i sfenoidni sinusi. Hiperdenznim sadržajem većim djelom ispunjeni i frontalni sinusi, obostrano. Molim vas da mi što prije ovo pojasnite i preporučite daljnje djelovanje (operacija..) i ako je potrebna kakva je to operacija i koliko ću morati biti na bolovanju, hvala...

Prof. dr. sc. Željko Bumber, dr. med.

U kontaktu s vašim otorinolaringologom pretpostavljam da će biti predložena opercija uha.
Treba vidjeti kakav je sluh na tom uhu . Tip op. ivisi o nalazu u uhu. Katkada nije moguće spasiti
slušni lanac. Provjeriti stanje u čeonim sinusima.