Otorinolaringologija

začepljeno uho

malecko

Poštovani, već 4. tjedan mi je začepljeno uho. Nakon tjedan dana liječnik opće prakse kaže da nije upaljeno, ne treba ispirati, ne vidi ni bijelo - ljuštenje te pripisuje Vaxol. Uho ne boli, ljušti se i povremeno svrbi, zuji mi u uhu i čujem škripanje (zglobova). Malo se primirilo ali sada ne čujem na oba uha. Što mi je činiti? Tražiti uputnicu za specijalistički pregled, i koji? Da li je to naznaka nečeg ozbiljnog ili samo loša higijena uha? Zahvaljujem na odgovoru!

Domagoj Parazajder, dr. med.

U svakom slučaju učinite pregled orl-oga, najvejrojatnije se radi samo o disfunkciji eustahijeve tube i otežanom izjednačavanju tlaka u ušima, no potrebno je iskjučiti i druge probleme; sve će se znati nakon rutinskog orl pregleda eventualno dopunjenog timpanometrijom ili provjerom sluha. Lijep pozdrav!