Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

alkohol u trudnoci

sandra

U 5. nedelji trudnoce sam popila 8-10 alkoholnih pica, kolika je opasnost da ce to dovesti do negativnih posledica po bebu?

prof. dr. sc. Ana Votava-Raić

Draga gospođo, vjerujem da neće biti posljedica od ove nepotrebne i nepoželjne akutne epizode. Vaše pitanje jasno pokazuje strah koji će Vas upozoravati da je alkohol zabranjen u trudnoći, pa i u periodu dojenja. Alkohol i inače - usprokos raširenim mišljenjima - ne doprinosi zdravlju. Mnogo pozdrava.

sandra

Postovana gospodjo Votava-Raic,

puno Vam se zahvaljujem na tako brzom odgovor.

Srdacni pozdravi.

sandra