Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

asimetrican rast dojenceta

jasmina

imam sina od 6 mjeseci i prije nekoliko dana sam primijetila da mu je jedna nogica jaca i duza od druge. duzina ispruzenih nogu razlikuje se za preko 1cm, dok je na opip i vizualno list i stopalo krace noge takodjer sitnije i tanje od duze nogice. mjerila sam nogice barem 20 puta u poslijednjih nekoliko dana i uvijek izgledaju jednako nejednake.
je li to samo faza, odnosno razvija li se dijete neravnomjerno ili trebam hitno otici na pregled? naime naruceni smo za tjedan dana na redoviti pregled a ne bih htjela histerizirati ako je to sve normalno..

Dr. Darko Richter

To mora izmjeriti stručnjak, a vi, uz tako male razlike, možete samo posumnjati da se radi o kraćoj nozi. Odvedite dijte oropedu koji se bavi djecom.