Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

asimetrične brazde

cobra

Poštovani,

Imam curicu od 6 mjeseci.Ustanovljene su joj asimetrične glutealne brazde.Klinički nalaz uredan,UZV nalaz uredan.RTG kukova - uredni acetabularni kutovi i jezgre.desno krilo crijevne kosti šire od lijevog,a radi rotacije zdjelice i stoga nejednake gl.brazde.Inegaliteta oga nema.
Zanima me koje su vaše preporuke,da li su potrebne neke vježbe i dali je potrebno raditi još neke nalaze?
Unaprijed hvala.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Obzirom na učinjene pretrage nije potrebna daljnja dijagnostika niti vježbanje kukova (što u ovoj dobi najčešće nije niti moguće).

cobra

Hvala na odgovoru
A možete li mi reći kakve su posljedice toga,da li će dijete imati problema u budućnosti

cobra

Hvala na odgovoru
A možete li mi reći kakve su posljedice toga,da li će dijete imati problema u budućnosti

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Obzirom na uredan nalaz kukova i očitanje rtg-a neće biti problema sa njihovim zdravljem.

cobra

Hvala puno happy