Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Bol u nogicama

kikac 2904

Poštovani, moja djevojčica od 4 godine već dulje vrijeme žali se na bol u nogicama, ponekad do te mjere da ne želi uopće hodati. Inaće je jako boležljiva prošle godine preboljela je vrlo težak oblik infektivne mononukleoze, u grlu joj je stalno izloliran pozitivan streptokok serološke skupine B, za koji se nadam da smo sad nakon vađenja mandula uspijeli ga maknuti. Ovo sad već jako dugo traje i stvarno smo već zabrinuti, vizualno nema nikakvog otoka niti crvenila. Molim Vas za savjet što da napravimo i kome da se eventualno obratimo.

Unaprijed Vam se zahvaljujem!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Potrebno je javiti se pedijatru, načiniti pregled, istražiti gdje se bolovi javljaju i potom odlučiti da li su potrebne dodatne pretrage i konzultacija ortopeda ili pedijatra reumatologa.

enel

Poštovani,

imam djevojčicu od 4 godine i 10 mjeseci i povremeno se već duže razdoblje žali na bolove u zglobovima
radili smo pretrage krvi, pa vas molim za očitanje nalaza.

ASO < 60 metoda nefelometrija
Reuma faktor < 32 metoda nefelometrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ovi su nalazi uredni, i to je jako dobro. Vjerujem da ste pod kontrolom reumatologa koji ima uvid u ostale nalaze i stanje djeteta...